WSIiZ URUCHAMIA STUDIA MAGISTERSKIE Z KOSMETOLOGII

W rzeszowskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania wkrótce ruszy nabór na magisterskie studia z kosmetologii – studia zostaną uruchomione od nowego roku akademickiego. Do tej pory w województwie na tym kierunku można było studiować tylko na poziomie studiów licencjackich.


Dbałość o urodę jest nieodzownym elementem współczesnego społeczeństwa, a zapotrzebowanie na usługi w tym zakresie ciągle wzrasta. Dynamiczny rozwój branży kosmetycznej wywołuje potrzebę podejmowania nowych specjalistycznych form działania w zakresie pielęgnacji i upiększania stąd rośnie zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów jakimi są kosmetolodzy. Rzeszowska uczelnia  wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu uruchamia studia magisterskie na tym kierunku.

NAUCZĄ, JAK TWORZYĆ KOSMETYKI

Studia magisterskie z kosmetologii umożliwią studentom świadome planowanie i wykonywanie zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających, jak również podejmowanie współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie zabiegów nie tylko cery zdrowej, ale także zmienionej chorobowo. Studenci zdobędą również umiejętności tworzenia receptur kosmetyków uwzględniających naturalne składniki, co dzisiaj jest niezwykle modne, w zależności od potrzeb skóry klienta.

Planujemy dwie specjalności: kosmetologię stosowaną oraz projektowanie produktów kosmetycznych – mówi Dominik Łazarz z biura prasowego Wyższej Szkoły i Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W programie studiów znajdzie się m.in.: onkologia skóry, chirurgia plastyczna, pourazowa i estetyczna, kosmetologia lecznicza, fizjologia skóry, techniki wizażu i charakteryzacji oraz kosmetyki wielofunkcyjne. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o specjalistyczne i nowoczesne laboratoria. Prowadzić je będą praktykujący dermatolodzy, lekarze, kosmetolodzy, wizażyści i pracownicy firm kosmetycznych. Studia będą trwać cztery semestry.

CO PO STUDIACH?

Kończąc kierunek kosmetologii możesz m. in współpracować z  lekarzem dermatologiem. Możesz zostać specjalistą z zakresu medycyny i chirurgii estetycznej w klinikach dermatologicznych i gabinetach medycyny estetycznej, właścicielem gabinetu kosmetologii estetycznej, centrum urody, oraz gabinetów odnowy biologicznej, pracownikiem firmy kosmetycznej projektującym dermokosmetyki, właścicielem firmy produkującej preparaty kosmetyczne czy charakteryzatorem i wizażystą.

Obecnie, kosmetologia to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozwijających się dziedzin dermatologii.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content