WYMIENIONO TABLICE NA CMENTARZACH

Zakończono prace związane z konserwacją i remontami grobownictwa wojennego na terenie gminy. W ramach udzielonej dotacji na cmentarzu w Głogowie Młp. został wyremontowany nagrobek Marii Litwin. Na cmentarzach w Wysokiej Głogowskiej, Przewrotnem i Głogowie Młp. wymieniono również tablice, informujące o miejscach pochówku ofiar terroru hitlerowskiego z okresu II wojny światowej.


Burmistrz Głogowa Małopolskiego zawarł porozumienie z Wojewodą Podkarpackim w sprawie przyznania dotacji i ustalenia wzajemnych obowiązków w zakresie bieżącego utrzymania, remontów oraz sprawowania opieki nad cmentarzami i mogiłami wojennymi znajdującymi się na terenie gminy Głogów Młp. W nawiązaniu do porozumienia gmina podpisała umowę z wykonawcą, w ramach której został wyremontowany nagrobek Marii Litwin – ofiary terroru hitlerowskiego z czasów II wojny światowej – znajdujący się na cmentarzu w Głogowie Młp. Na cmentarzach wymienione zostały również tablice informacyjne mówiące o mogiłach zbiorowych partyzantów i miejscach spoczynku ofiar z okresu II wojny: jedna w Głogowie Małopolskim, jedna w Wysokiej Głogowskiej i dwie w Przewrotnem.

Firmą wykonującą wymianę tablic oraz remont nagrobka była firma Pana Adama Gniewka – Zakład Kamieniarski „U Gniewka”, 36-100 Domatków 218 a.

Zarówno mogiła, jak i tablice informacyjne z biegiem czasu uległy znacznemu zniszczeniu, a dzięki ich renowacji pamięć o poległych w czasie wojny przetrwa jeszcze długie lata.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content