ZA ICH ODDANIE NASZEJ SPOŁECZNOŚCI

W sobotę 27 października najbardziej zasłużeni dla gminy mieszkańcy Miłocina i Woli Cichej zostali w podzięce nagrodzeni medalami niepodległościowymi. To już ostatnia uroczystość przed obchodami 11 listopada.


Zbliża się dzień 11 listopada, który jest w tym roku najważniejszym dniem w polskiej historii. W gminie trwają obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Organizowane są spotkania w każdej miejscowości, podczas których najważniejszym momentem jest nagrodzenie medalami, wybitymi z okazji rocznicy, mieszkańców, którzy swoją działalnością przyczyniają się do tego, że dziś możemy godnie żyć w wolnej Polsce, a w szczególności w naszej „małej ojczyźnie”. 100-lecie jest dobrą okazją, by w ten symboliczny sposób im podziękować.

Ważną częścią obchodów były występy uczniów oraz grup artystycznych działających w gminie. Przed mieszkańcami Miłocina w Domu Ludowym zaprezentowały się dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym oraz Zespół Tańca Ludowego „Koralik”. Uczniowie przypomnieli, jak wyglądała walka Polaków o odzyskanie niepodległości, podkreślając, że nigdy się nie poddaliśmy. Przedszkolaki pokazały też, że potrafią zatańczyć poloneza równie dobrze, co licealiści. Medale wręczał zastępca burmistrza Jerzy Komaniecki. Mieszkańcy Woli Cichej nagrodzeni zostali w głogowskim domu kultury. Wystąpili przed nimi dzieci z Publicznego Przedszkola w Głogowie Młp., które z prawdziwym zaangażowaniem pokazały swój patriotyzm poprzez taniec i śpiew, grupa teatralna seniorów „Antynuda”, której artystki zaintonowały znane pieśni ludowe, oraz najmłodsze grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Hanka”. Medale wręczali zastępca burmistrza Jerzy Komaniecki oraz radny Paweł Ślęzak i sołtys Woli Cichej Krzysztof Poźniak.

W Miłocinie niepodległościowe medale otrzymali: Władysław Tomaka, Edward Kogut, Józefa Kozdrańska, Adam Kozdrański, Kazimierz Pyrcz, Edward Janik, Janina Skrabucha, Lucyna Mamczur, Zofia Rembisz, Teresa Tereba, Krystyna Misiak

W Woli Cichej niepodległościowe medale otrzymali: Kazimierz Rokita, Bronisław Hul, Władysław Rokita, Halina Kamyk, Elżbieta Cisło, Kazimierz Kruk, Emilia Kloc, Tadeusz Gutek, Anna Mazur, Czesława Kobylańska, Teresa Kłeczek

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content