ZA NAMI KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

W ubiegłą środę – 24 listopada, w nowej sali koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Głogowie Małopolskim odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Uczestników przywitała dyrektor placówki – p. Agnieszka Grzesik oraz burmistrz Głogowa Małopolskiego – p. Paweł Baj, który jak co roku objął wydarzenie swoim patronatem.


Podczas konkursu mogliśmy usłyszeć wykonania zarówno tych najpopularniejszych, jak i mniej znanych utworów. Wśród nich znalazły się m. in. takie piosenki jak: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Niepodległa niepokorna” czy „Dnia pierwszego września”.

Jury, w składzie: przewodniczący – Jakub Pięta, członkowie – Jadwiga Wilczyńska oraz Anna Jureczko, ocenili występy 14 solistów oraz jednego zespołu. Pod uwagę wzięto m. in. takie kryteria jak: dobór repertuaru, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny, wrażenia artystyczne oraz muzykalność i warunki głosowe. Jak podkreślił przewodniczący Jury, poziom konkursu był bardzo wysoki. Przyznano nagrody oraz wyróżnienia. W pierwszej kategorii wiekowej, I miejsce zdobyła: Gabriela Penar ze SP w Głogowie Małopolskim. Drugie miejsce zajął Konrad Przeszłowski z SP w Przewrotnem, natomiast III miejsce zajęła Natalia Walczewska z ZS w Wysokiej Głogowskiej. Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali: Julia Barczak z ZS w Wysokiej Głogowskiej, Karolina Krzywonos z ZS w Wysokiej Głogowskiej, Adrian Magda z ZS w Budach Głogowskich oraz Liliana Pachla z SP w Przewrotnem. W drugiej kategorii, pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Sączawa z ZSO w Głogowie Małopolskim. Drugie miejsce przyznano Aleksandrze Bujak z SP w Głogowie Małopolskim. Natomiast III miejsce zdobyły ex aequo: Oliwia Rak z ZS w Wysokiej Głogowskiej oraz Karolina Selwa z SP w Przewrotnem. W tej kategorii również przyznano wyróżnienie, które otrzymała Justyna Sałata z ZSO w Głogowie Małopolskim. W III kategorii wystąpił zespół muzyczny w składzie: Julia Barczak, Gabriela Nykiel, Oliwia Rak, Milena Bereś oraz Filip Kościelny, który był reprezentantem Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Jury przyznało mu III miejsce.

Celem konkursu jest wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju oraz przywrócenie pamięci o polskich pieśniach patriotycznych.

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content