ZSWG DAJE NIEZWYKŁĄ LEKCJĘ ŚWIĘTOWANIA WOLNOŚCI

Już niebawem, w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbędzie się kolejna – siódma edycja Wieczoru Pieśni Patriotycznych pod hasłem „Za wolność dziękujemy”, na który z wielką niecierpliwością oczekuje cała nasza szkolna i lokalna społeczność. Tym bardziej, że w ubiegłym roku koncert  nie odbył się z powodu pandemii.

Przygotowania ruszyły pełną parą – szkoła otrzymała bowiem na ten cel dotację z Fundacji PZU. W planach jest nie tylko koncert, który ze względów bezpieczeństwa będzie miał formę online, ale również nagranie płyty – wraz z teledyskiem – zatytułowanej „Za wolność dziękujemy”. Zarówno nagraniem płyty jak i teledysku zajmą się profesjonalne firmy. Ponadto, dla wszystkich uczniów ZS w Wysokiej Głogowskiej zorganizowany został konkurs na zaprojektowanie okładki płyty – zwycięski projekt zostanie do tego celu wykorzystany.

Aby zapewnić odpowiedni poziom zarówno koncertu jak i płyty, przeprowadzone zostały przesłuchania uczniów, którzy zasilą szeregi chóru okolicznościowego. W chórze nie zabraknie też nauczycieli, absolwentów i rodziców, na których wsparcie zawsze możemy liczyć.

Honorowy patronat nad tym projektem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Burmistrz Głogowa Małopolskiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Patronat medialny zapewniły: TVP 3, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, portal Nowiny24,  Gazeta Codzienna Nowiny oraz Ziemia Głogowska.

Nagranie teledysku i płyty planowane jest w dniach 9 -13 listopada bieżącego roku, natomiast transmisja koncertu za pośrednictwem strony internetowej odbędzie się w dniu 21.11.2021 r.

Już teraz serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym dla nas wydarzeniu, którego głównym celem jest oddanie hołdu wszystkim, którzy poświęcili swoje życie walce o wolność naszej ojczyzny.

Wszystkie te działania realizują założenia organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki akcji pod hasłem #SzkołaPamięta, w którą czynnie włączyła się również nasza placówka.

Ewelina Brudz

Małgorzata Wąsik

Zespół Szkół w Wysokiej GłogowskiejSeo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content