EGZAMINY PSÓW RATOWNICZYCH W WYSOKIEJ GŁOGOWSKIEJ

Już w najbliższy weekend – od 15-17 października, odbędą się III Międzynarodowe Egzaminy Psów Ratowniczych. Podczas egzaminów, widzowie będą mogli obejrzeć konkurencje dotyczące posłuszeństwa oraz sprawności. Wszystkich chętnych zapraszamy na stadion Klubu Sportowego „Orzeł” w Wysokiej Głogowskiej.

Na egzaminy zgłosiło się 30 zespołów (przewodnik + pies) z Polski, Słowacji i Rumunii. Sędziować będzie dwoje sędziów IRO ze Słowenii i Czech.

Zespoły ratownicze będą zdawać egzaminy w specjalnościach: poszukiwanie w terenie otwartym, praca na gruzach oraz mantrailing. Każdy egzamin składa się z dwóch części: pracy węchowej oraz posłuszeństwa i sprawności.

Psy posiadają znakomite predyspozycje do wykonywania takich czynności jak lokalizacja osób w trudno dostępnych terenach, w jakich mogły się znaleźć w wyniku wypadku lub katastrofy budowlanej.

Dla widzów dostępna będzie część egzaminów tzw. posłuszeństwo i sprawność, którą można będzie oglądać na stadionie KS Orzeł w Wysokiej Głogowskiej w terminach: 15.10. (piątek) – 14:15 – 16:30, 16.10. (sobota) – 9:00 – 15:30, 17.10. (niedziela) – 10:00 – 12:30.

Serdecznie zapraszamy chętnych do podziwiania pracy i wyszkolenia psów ratowniczych!

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content