KIEDY FERIE ZIMOWE 2022? OGŁOSZONO TERMINY

Z uwagi na pandemię, termin ubiegłych ferii zimowych był jednakowy dla wszystkich województw. Uczniowie z całego kraju wypoczywali w dniach od 4 do 17 stycznia bieżącego roku. Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej, nadchodzące ferie zimowe odbędą się według starego trybu – z podziałem na poszczególne województwa. Kiedy odpoczywać będą uczniowie z Podkarpacia? O tym poniżej.

„Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) Minister Edukacji Narodowej ogłosił terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022” – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie MEN.

Jak wygląda harmonogram ferii 2022? W terminie 17 – 30 stycznia 2022 roku, przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. W dniach 24 stycznia – 6 lutego, przypada termin ferii dla województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od 31 stycznia do 13 lutego, ferie odbywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. W ostatniej turze – 14 – 27 lutego, odpoczywać od obowiązków szkolnych będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content