PUBLICZNY ŻŁOBEK RUSZY OD KWIETNIA

W najbliższym czasie, bo już 1 kwietnia bieżącego roku, rozpocznie swoją działalność największy, publiczny żłobek w naszej gminie. Placówka powstała dzięki opiewającemu na sumę ponad 1 miliona złotych dofinansowaniu z programu „Maluch +”.


W naszej gminie w czasie ostatnich lat powstało kilka żłobków, jednak żaden z mieszczących się w mieście żłobków nie był publiczny. Zmieni to dopiero powyższa placówka.

– Żłobek powstaje dzięki dofinansowaniu z programu „Maluch +. Na ten cel otrzymaliśmy 1,3 mln złotych – wyjaśnia Piotr Dykiel, kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Promocji Gminy. Dodaje również, że otrzymane przez naszą gminę wsparcie finansowe jest najwyższe spośród pozostałych gmin naszego województwa. Dzięki podobnym dofinansowaniom, w latach ubiegłych powstały żłobki w innych miejscowościach naszej gminy, takich jak Lipie, Rogoźnica oraz Budy Głogowskie.

Nowy żłobek stworzy dodatkowe 65 miejsc dla dzieci w wieku od 0,5 do 3 lat. Placówka mieści się w budynku Publicznego Przedszkola w Głogowie Małopolskim. Powstała nowa kondygnacja, która w całości została przekazana dla działalności żłobka. Nowy obiekt jest bogato wyposażony i w pełni przystosowany do potrzeb dzieci. Oprócz dostosowanych do wieku licznych zabawek, do dyspozycji dzieci są także łóżeczka, krzesełka do karmienia, bujaczki oraz specjalnie zaadaptowane łazienki.

Warto podkreślić, że w przeprowadzonym rankingu użłobkowienia w Polsce, nasze miasto zajęło bardzo wysokie miejsce. Biorąc pod uwagę 600 gmin w całej Polsce, Głogów Młp. zajął 30 miejsce w kategorii „miasteczka”.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content