ARTYŚCI Z PODKARPACIA NAGRODZENI

Malarze z całego województwa znów chwycili za pędzle, by po raz ósmy zaprezentować swój sposób patrzenia na świat w VIII Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej „Patrząc i Widząc”. Wystawę zorganizował Miejsko Gminny Dom Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Młp. we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie i Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Konkurs patronatem objął burmistrz Głogowa Paweł Baj.


Do oceny wpłynęło 78 prac malarskich od 18 artystów. W głogowskim domu kultury została zorganizowana wystawa obrazów, uwieńczona uroczystym rozstrzygnięciem konkursu. Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe, których łączna pula wynosiła 2000 zł. Wyłoniono trzech laureatów: I miejsce i nagrodę w wysokości 500 zł otrzymał Robert Łyczko za zestaw prac. II miejsce i nagrodę 400 zł otrzymała Zuzanna Drozdowska, a trzecie miejsce i 300 zł przyznano Grażynie Michalskiej za pracę pt. „W blasku księżyca”. Ponadto wyróżniono cztery inne dzieła. Nagrodę w postaci 200 zł otrzymali: Halina Rogozińska – autorka „Winnego jeziora”, Jadwiga Buczak – autorka „Cyganki”, Jolanta Inglot – autorka „Miasteczka o zmroku” oraz Wojciech Zagórski – autor „Strachu w Firletkach”. Gratulacje zwycięzcom złożyli burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj, Jolanta Szpunar z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz Aleksander Jurek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Głogowie Młp. Nad przebiegiem całego Przeglądu – wystawy i samego konkursu z rozstrzygnięciem – czuwała koordynator z głogowskiego domu kultury Monika Twardowska.

Przegląd skierowany był do pełnoletnich twórców zajmujących się malarstwem nieprofesjonalnym i miał na celu propagowanie i zaprezentowanie takiej formy twórczości, dając artystom możliwość konfrontacji sposobu pojmowania świata i wrażliwości artystycznej i wymiany doświadczeń z tej dziedziny sztuki. Z roku na rok zainteresowanie konkursem wzrasta, a na wystawę wpływa coraz więcej prac.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content