BUDŻET OBYWATELSKI. ZWYCIĘSKIE PROJEKTY

W tegorocznym głosowaniu na projekty w Budżecie Obywatelskim wzięło udział ponad 1050 mieszkańców naszej gminy. Prawo głosu mieli mieszkańcy Głogowa Małopolskiego oraz sołectw Zabajka, Wola Cicha i Rogoźnica, które od 1 stycznia 2020 roku przynależeć będą do administracyjnych granic miasta.


Głosowanie zakończyło się w ubiegły piątek – 8 listopada. Na wybrane przez siebie projekty mieszkańcy mogli zagłosować za pomocą formularza internetowego lub w stacjonarnym punkcie zlokalizowanym w Urzędzie Miejskim. W głosowaniu, które trwało od 25 października do 8 listopada, wzięło udział 1055 osób, to o 547 osób więcej niż w roku ubiegłym. Mieszkańcy do realizacji wybrali 11 zadań, na które łącznie oddano 1995 głosów, w tym 1868 ważnych i 127 nieważnych.

Wśród projektów poddanych pod głosowanie na osiedlu Centrum najwięcej głosów otrzymał projekt klubu sportowego „Głogovia” pt. „Wykonanie zadaszenia trybun na stadionie LKS Głogovia, wymiana siedzisk i ułożenie kostki pod trybunami”. Oddano na niego 408 głosów (w tym 25 nieważnych). Drugim projektem, który dzięki głosom mieszkańców zostanie zrealizowany okazał się „Remont pomieszczeń remizy OSP w Głogowie Małopolskim”. Na to zadanie głos oddało 252 osoby (w tym 8 to głosy nieważne).

Wśród projektów zgłoszonych z osiedla Niwa, najwięcej głosów zdobył projekt „Wykonanie chodnika przy ulicy Królowej Jadwigi na osiedlu Niwa – na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Krasickiego”. Zagłosowały na niego 103 osoby (w tym 12 głosów nieważnych). Na osiedlu Niwa zostanie zrealizowany także drugi zgłoszony przez mieszkańców projekt pod nazwą „Wykonanie chodnika przy ul. Królowej Jadwigi na odcinku od Krasickiego do ul. Ks. Ujdy”. Zdobył on 89 głosów (w tym 12 nieważnych).

W sołectwach Rogoźnica, Zabajka i Wola Cicha projekty, które przechodzą do realizacji uzyskały następującą ilość głosów: „Modernizacja parkingu przy cmentarzu parafialnym w Rogoźnicy oraz utwardzenie drogi dojazdowej” – 76 głosów (w tym 4 to głosy nieważne), „Budowa oświetlenia i modernizacja drogi gminnej w Rogoźnicy” – 67 głosów (w tym 4 głosy nieważne), „Budowa oświetlenia drogowego przy ul. Krokusowej na os. Zabajka” – 103 głosy (w tym 11 nieważnych), „Dokończenie remontu drogi gminnej nr 108/36112 Zabajka Dymarka” – 79 głosów (w tym 4 nieważne). W sołectwie Wola Cicha pod głosowanie poddane były trzy projekty – „By czuć się bezpiecznie” – 90 głosów (w tym 11 nieważnych), „Remont i poprawa wizerunku Domu Ludowego w Woli Cichej” – 65 głosów (w tym 5 nieważnych), „Remont zaplecza kuchennego Domu Ludowego w Woli Cichej wraz z doposażeniem kuchni” – 61 głosów (w tym 8 nieważnych).

W jaki sposób głosowali mieszkańcy? Mieli oni do wyboru możliwość głosowania za pośrednictwem specjalnej platformy oraz tradycyjnie – w formie papierowej karty do głosowania. Zdecydowana większość głosujących zdecydował się na pierwszą opcję – elektronicznie zagłosowało aż 877 osób, co stanowi 89% wszystkich głosów. W sposób tradycyjny zagłosowało 104 osoby, a więc 11% głosujących.

Wśród głosujących, nieznaczna przewagę mają kobiety, które oddały 51 % wszystkich głosów. Pierwszy głos w tegorocznym głosowaniu został złożony już pierwszego dnia jego trwania – 25 października o godzinie 06:57. Natomiast ostatni z głosujących mieszkańców dokonał tego ostatniego dnia głosowania – 8 listopada o godzinie 23:56.

Szczegółowe wyniki na: https://glogowmlp.budzet-obywatelski.org/wyniki

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content