GŁOGOWSKA DYCHA PO RAZ SZÓSTY

11 maja w Głogowie Małopolskim bez wątpienia był dniem sportowej rywalizacji. W tym właśnie dniu, miłośnicy biegania z terenu naszej gminy oraz goście, mieli okazję wziąć udział w szóstej już edycji biegu pod nazwą „Dycha Głogowska”.

Sportowe emocje wyczuwalne były w powietrzu od samego początku. Wszyscy uczestnicy, od tych najmłodszych, aż po dorosłych biegaczy dali z siebie wszystko, czego efektem były imponujące wyniki na mecie.

Tradycyjnie już, dorośli uczestnicy mieli do pokonania dystans 10 km. Młodsi, w zależności od kategorii wiekowej zmagali się z krótszymi, określonymi odległościami. Startem i metą dla wszystkich biegów był parking przy pływalni „Wodnik”. Trasa przebiegała ulicami Głogowa na Sokołowiankę, a do pobicia jej rekordu zabrakło niewiele bo około 30 sekund. Najbliżej osiągnięcia tego celu był Andrzej Szpunar, zwycięzca w kategorii Open Mężczyzn, który pokonał trasę w 33min i 22 sekundy . Najszybszą kobietą była Katarzyna Szepieniec z czasem 41:52. Nasza najlepsza zawodniczka – Kinga Walania była druga z czasem 42.34. Warto dodać, że Kinga ze swoją ekipą ,,Czterolistna koniczynka” zwyciężyła w osobnej klasyfikacji drużyn.

Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcy kategorii wiekowych zostali dodatkowo uhonorowani pucharami. Dla wszystkich laureatów w kategorii Open zostały przygotowane nagrody pieniężne oraz rzeczowe ufundowane przez partnerów biegu. Poza podstawowymi klasyfikacjami, zostały przyznane nagrody w dwóch innych kategoriach. Najszybszymi mieszkańcami naszej gminy zostali Jacek Gut oraz Kinga Walania. Za najlepsze przebranie zostali nagrodzeni Anna Kitowska i Aleksander Kitowski.

Podczas tego sportowego wydarzenia na czterech różnych dystansach rywalizowało ze sobą prawie 160 dzieci od klas 8, aż do przedszkolaków. Każdy dostał medal za ukończenie biegu oraz zestaw smakołyków. Na zwycięzców czekały pamiątkowe puchary.

Sportowcom dopisali zarówno wierni kibice w postaci rodzin i przyjaciół, jak również pogoda. Sobotnie niebo było przejrzyście niebieskie, a słońce zachęcało, by wybrać się wraz z rodziną i wspólnie kibicować uczestnikom.

Organizatorem imprezy współfinansowanej z budżetu Gminy Głogów Małopolski był Andrzej Zwierzchowski i KS „Biegunka Team”.