MŁODZI ZDOLNI

10 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom trzech konkursów organizowanych przez Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej: II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „List do świętego Mikołaja”, II Powiatowego Przeglądu Teatrów Obcojęzycznych „Show time. Warum nicht” oraz Powiatowego i Gminnego Konkursu „Ortograficzny Omnibus 2016”. Uczniowie wykazali niezwykłą kreatywnością, a przy tym dużym zasobem wiedzy i profesjonalizmem.

Podczas uroczystości zgromadzeni uczniowie, grono pedagogiczne i goście mieli możliwość obejrzenia widowiskowej inscenizacji „Świtezianki” Adama Mickiewicza w wersji niemieckojęzycznej, w wykonaniu uczniów ZS w Wysokiej Głogowskiej którzy zajęli I miejsce w kategorii gimnazjum w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Obcojęzycznych.

Nagrody wręczyli Burmistrz Głogowa Małopolskiego Pan Paweł Baj oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej Pani Joanna Kwarta. Poniżej lista laureatów:

II WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI PT. „LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsca – Zuzanna Hess (ZS w Pogwizdowie Nowym), Karolina Pokrzywa (ZS w Jasionce), Julia Mnich (ZS w Rudnej Wielkiej).

II miejsca – Olga Chłanda (ZS w Pogwizdowie Nowym), Weronika Ozga (ZS w Rudnej Wielkiej), Julia Wilk (ZS w Głogowie Młp.).

III miejsca – Jakub Magierski (ZS w Przewrotnem), Konrad Kozdrański (ZS w Pogwizdowie Nowym), Olimpia Gorycka (ZS w Głogowie Młp.), Kacper Buczko (ZS w Głogowie Młp.), Izabela Ziemba (ZS w Budach Głogowskich).

GIMNAZJUM:

I miejsca – Jakub Guz (ZS w Wysokiej Głogowskiej), Zuzanna Węgrzynowicz (ZS w Rudnej Wieliej), Patrycja Kubicz (ZS w Wysokiej Głogowskiej).

II miejsca – Karolina Rząsa (ZS w Rudnej Wielkiej), Maja Kida ( ZS w Głogowie Młp.), Monika Przybyło (ZS w Rudnej Wielkiej).

III miejsca – Karolina Stalach (ZS w Rudnej Wielkiej), Anna Barczak (ZS w Jasionce), Ireneusz Pieniek (ZS w Nienadówce), Patryk Mikus (ZS w Jasionce), Amelia Furman (ZS w Wysokiej Głogowskiej), Monika Rusin (ZS w Rudnej Wielkiej).

POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY „ORTOGRAFICZNY OMNIBUS”

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsce – Wiktoria Jaskuła (SP w Głogowie Młp.).

II miejsce – Zuzanna Zaremba (SP w Wysokiej Głogowskiej).

III miejsca – Klaudia Pokrywa (SP w Rudnej Małej), Maja Czyżewska (SP w Wysokiej Głogowskiej).

Wyróżnienia: Aleksandra Płoch (SP w Głogowie Młp.), Kamil Baran (SP w Głogowie Młp.), Łukasz Krasoń (SP w Przewrotnem), Julia Zięba (SP w Budach Głogowskich), Izabela Rydza (SP Rudna Mała), Aleksandra Płoch (SP w Wysokiej Głogowskiej).

GIMNAZJUM:

I miejsce – Amelia Bogdanowicz (ZS w Wysokiej Głogowskiej).

II miejsca – Jakub Śliż (ZS w Łące), Natalia Sokołowska (ZS w Wysokiej Głogowskiej).

III miejsca – Kamil Pawlak (ZS w Łące), Piotr Rębisz (Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie Młp.).

Wyróżnienia: Aleksandra Sroka (ZS w Nowej Wsi), Gabriela Ożóg (Gimnazjum nr 1 w Stobiernej), Kinga Dembowska (Gimnazjum nr 1 w Stobiernej), Karolina Zając (ZS w Przewrotnem), Agnieszka Łyżniak (ZS w Głogowie Młp.), Monika Micał (ZS w Wysokiej Głogowskiej).

II POWIATOWY PRZEGLĄD TEATRÓW OBCOJĘZYCZNYCH

GIMNAZJUM:

I miejsce – Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej

II miejsca – Zespół Szkół w Jasionce oraz Zespół Szkół w Głogowie Młp.

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsca – dwa zespoły z Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej oraz Zespołu Szkół w Jasionce.

Krótka rozmowa z Amelią Bogdanowicz,  która zajęła  I miejsce w kategorii gimnazjum w powiatowym i gminnym konkursie „Ortograficzny Omnibus 2016”

Na czym polegał „Ortograficzny Omnibus”?

Konkurs polegał na rozwiązywaniu różnych zadań z zakresu ortografii. Zadania dotyczyły mi.in. poprawnej pisowni wyrazów, znajomości zasad pisowni czy pisania skrótowców.

To Twój kolejny konkurs ortograficzny?

Tak, w konkursie ortograficznym wzięłam udział po raz kolejny. Cieszę się, ponieważ zwycięstwo w „Ortograficznym Omnibusie 2016” to jak na razie moje największe osiągnięcie w tej dziedzinie. W przyszłości będę startować w kolejnych konkursach ortograficznych, w których chciałabym zajmować wysokie miejsca.

Masz jakiś sprawdzony sposób na przyswajanie zasad ortografii?

Nie mam jakiegoś sposobu, na naukę ortografii. Po prostu lubię się uczyć, a materiał poznawany na lekcjach języka polskiego staram się przyswajać na bieżąco. Poza tym język polski jest jednym z moich ulubionych przedmiotów.

Zarówno Amelii jak i pozostałym laureatom konkursów gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content