NAJSTARSZA MIESZKANKA GMINY OBCHODZI 101 URODZINY

Pani Stanisława Łyczko to najstarsza mieszkanka naszej gminy – w tym roku obchodzi swoje 101 urodziny. Z tej okazji z rąk Burmistrza Pawła Baja odebrała pamiątkowy list gratulacyjny oraz życzenia.


Pani Stanisława urodziła się 23 czerwca 1917 roku w Węglewie pod Koninem. Obecnie mieszka w Wysokiej Głogowskiej. W młodości wyjechała do Francji, gdzie poznała swojego przyszłego męża, z którym powróciła do Wysokiej Głogowskiej w jego rodzinne strony. Tutaj wspólnie prowadzili gospodarstwo domowe. Doczekali się czwórki dzieci. Pani Stanisława pracowała też, jako krawcowa. Jest pogodna i mimo upływu lat nadal może poszczycić się dobrą pamięcią. Jeszcze w wieku 95 lat samodzielnie jeździła rowerem. Jaka jest recepta Pani Stanisławy na długie życie?

Sekretem na długie życie i dobre samopoczucie jest pozytywne nastawienie. Trzeba być dobrym i życzliwym dla ludzi, cieszyć się z tego co się ma i nie narzekać.

Jubilatce gratulował Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj podkreślając, że Pani Stanisława przeżyła ponad wiek polskiej historii, dzięki czemu była świadkiem wielu przemian ustrojowych i społecznych, a Jej długie życie jest skarbnicą wiedzy dla wielu pokoleń. Z tej okazji burmistrz wręczył solenizantce pamiątkowe podziękowania życząc wielu wspaniałych chwil spędzonych w gronie rodziny, zdrowiu i radości.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content