ODBYŁ SIĘ VII BIEG ZELOTY

W niedzielę 3 grudnia odbyła się VII edycja Biegu Zeloty oraz Marszu Nordic Walking. Organizatorem zawodów było Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej ,,Sokół” z Głogowa Małopolskiego. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem burmistrza Głogowa Małopolskiego, Pawła Baja.

Mroźna aura nie odstraszyła miłośników biegania, wręcz przeciwnie – tegoroczna edycja biegu zgromadziła blisko 300 sportowców. Jak co roku zawodnicy zebrali się przy budynku Strzelnicy w Borze, gdzie już od wczesnych godzin porannych rozdawane były pakiety startowe dla uczestników biegu oraz marszu.

Zmagania rozpoczęto od Marszu Nordic Walking na dystansie 5 km, w którym wystartowało 30 uczestników. W kategorii OPEN Marszu Nordic Walking jako pierwsza linię mety przekroczyła Małgorzata Kubiszyn, drugie miejsce zajął Piotr Gudz-Kiciński, podium zamknął Jarosław Wojtkiewicz.

Tuż po marszu odbyła się oficjalna część wydarzenia, podczas której złożono kwiaty w Miejscu Straceń Więźniów Politycznych przez delegację organizatorów – członków TKKF „Sokół” oraz burmistrza Głogowa Małopolskiego, Pawła Baja. Na uroczystości stawiła się również niezawodna asysta pododdziału Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego z Głogowa Małopolskiego.

– Gmina Głogów Małopolski wspiera „Bieg Zeloty” od początku istnienia imprezy, czyli już od 7 lat. W kalendarzu głogowskich zawodów bieg ten ma wartość szczególną, ponieważ prócz znaczenia sportowego, ma on również warstwę historyczną. Pokazuje, że organizatorzy i mieszkańcy gminy pielęgnują pamięć o Żołnierzach Niezłomnych, a szczególnie o Dowódcy Okręgu Głogów Małopolski – Franciszku Litwinie, pseudonim „Zelota”. Dziękuję organizatorom za podjęcie tej inicjatywy oraz gratuluję sprawnej organizacji i popularności, jaką niezmiennie od lat się cieszy biegpowiedział podczas zawodów burmistrz Głogowa Małopolskiego, Paweł Baj.

W biegu głównym na dystansie 5 km wystartowało 253 osoby a klasyfikacja przedstawia się następująco:

Najszybszy okazał się Tomasz Paja, reprezentujący klub CWKS Resovia, który wygrał także kategorię M16-29. Również druga pozycja należała do członka rzeszowskiego klubu – Szymona Pai. Jako trzeci, na metę dobiegł Marek Wołoszyn z Jarocińskiego Klubu Biegacza, który zwyciężył wśród mężczyzn w kategorii M30-39. Wśród kobiet najszybsza okazała się pochodząca z Krościenka Wyżnego Katarzyna Albrycht, która zwyciężyła również w kategorii K40-49. Drugi czas wśród kobiet osiągnęła Monika Kuźniar, reprezentantka CWKS Resovia, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej kobiet między 16 a 29 rokiem życia. Trzecią pozycję wywalczyła Agnieszka Dybka z Kowal Team. W kategorii K30-39 zwyciężyła Magdalena Musialik z klubu Rzeszowskie Gazele i Gepardy. Kategoria K50-59 należała do Beaty Ferenc z Rzeszowa, natomiast wśród pań w kategorii K60+ zwyciężyła Jagoda Bassara z Rzeszowa. Wśród mężczyzn w kategorii wiekowej M40-49 najszybszy okazał się Karol Machowski, reprezentujący klub UKS Guzikówka Krosno. Kategoria M50-59 należała do Piotra Kopacza z klubu 3 PBOT, natomiast w kategorii M60+ najszybszy okazał się reprezentant Przemyskiego Klubu Biegacza – Stefan Moskowicz.

Nagrodę specjalną burmistrza Głogowa Małopolskiego dla Najszybszej Głogowianki i Głogowianina otrzymali w tym troku Paulina Lis z Głogovii Głogów i Jacek Gut z Klubu Morsa Słoneczko.

Zawodnicy rywalizowali również w formie drużynowej. W biegu wzięło udział 8 pięcioosobowych zespołów składających się z mężczyzn oraz kobiet. W rywalizacji drużynowej zwyciężył Nocny Bór Team, w którego skład weszli: Krzysztof Zamorski, Krzysztof Dyba, Sebastian Frącz, Paweł Łagowski oraz Monika Openchowska. Drugie miejsce wywalczył zespół Jarocińskiego Klubu Biegacza, składający się takich zawodników jak: Marek Wołoszyn, Mateusz Durtka, Piotr Barszczyński, Wacław Barszczyński oraz Agnieszka Niecikowski. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół Carpathian Runners, który reprezentowali: Tomasz Dąbrowski, Piotr Tuczapski, Kamil Żelazko, Kamil Indyk oraz Agnieszka Kędra.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy i tradycyjnie zapraszamy na kolejną edycję biegu.

fot: Bajkowe Zdjęcia