ODBYŁA SIĘ PROMOCJA 7. TOMIKU „KRONIK GŁOGOWSKICH”

Blisko 60 osób przybyło na promocję siódmego już tomiku „Kronik Głogowskich”. Zawiera on opowiadanie zatytułowane „Zawsze wiernym pozostanę”, którego bohaterami są głogowianie, walczący sto lat temu o odzyskanie polskiej niepodległości.


 Promocja odbyła się w miniony piątek 23 listopada, zorganizowana przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Głogowie Małopolskim. Dyrektor MGBP Robert Borkowski opowiedział, jak dawniej mieszkańcy gminy i okolic walczyli o wolność w czasie I wojny światowej. Wyjaśnił też, co oznacza tytuł – były to słowa przysięgi, którą kiedyś druhowie „Sokoła” składali wstępując do tej organizacji, tak jak bohaterowie opowiadania. Podczas promocji czytane były przez uczennice z Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Dwujęzycznego z Głogowa Małopolskiego wiersze legionisty Józefa Mączki (o poecie patrz ZG nr 10/2018). Uczennice przygotowała polonistka pani Anna Białek. Przed uczestnikami promocji wystąpiły Julia Brodziuk, Wiktoria Gazda i Zuzanna Bąk. Tej ostatniej przy wierszu „Matuli mojej…” na wiolonczeli akompaniowała Wiktoria Orzech.

Spotkania autorskie odbywają się także w szkołach w gminie, w których również zostawione zostaną egzemplarze „Kronik”. Mają na celu pozwolić uczniom na zapoznanie się nie tylko z historią I wojny światowej, ale i z udziałem w prowadzonych walkach przez dawnych mieszkańców Głogowa i okolic.

„Zawsze wiernym pozostanę” ilustrowane jest oryginalnymi zdjęciami, a także informacjami na temat autentycznych postaci głogowian będących bohaterami opowiadania. Już teraz zapraszamy do lektury. „Kroniki Głogowskie” dostępne są w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content