ORSZAK TRZECH KRÓLI

Po raz czwarty ulicami Głogowa Młp. przeszedł Orszak Trzech Króli. Ten tradycyjny element obchodów Święta Objawienia Pańskiego zorganizowano we współpracy z Fundacją „Orszak Trzech Króli” z Warszawy. Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzili przybyłych do stajenki w poszukiwaniu Jezusa.


Orszak Trzech Króli, to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wielu wiosek, miast i miasteczek w Polsce. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalne władze – wszyscy mieszkańcy tworzą to niezwykłe wydarzenie.

Mimo, że scenariusz jest wszędzie bardzo zbliżony, to w poszczególnych miejscach nie brakuje lokalnego kolorytu, udowadniającego jakie bogactwo zwyczajów tkwi w polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Tradycyjnie więc na trasie Orszaku zorganizowanego w Głogowie Młp. odgrywano sceny tematyczne, które przywiodły podążających za gwiazdą do pomnika Jana Pawła II, by w wraz z mędrcami pokłonić się Nowonarodzonemu. Podczas przemarszu Orszaku licznie przybyli mieszkańcy wspólnie śpiewali kolędy i połamali się opłatkiem. Tradycję wspólnego kolędowania kontynuowano w Miejsko Gminnym Domu Kultury im. Franciszka Kotuli, gdzie odbył się koncert przygotowany przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Głogowie Młp.

Zapraszamy do zapoznania się galerią zdjęć:

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content