OSP POGWIZDÓW STARY Z WIZYTĄ NA UKRAINIE

W dniu 9 sierpnia bieżącego roku, pod egidą Komendanta Gminnego OSP, samochodem strażackim OSP Pogwizdów Stary, wyjechała pomoc rzeczowa dla strażaków z miasta partnerskiego Pereczyn na Ukrainie.


Do zaprzyjaźnionych jednostek Państwowej Straży Pożarnej na Ukrainie, a konkretnie w Bereznym i Pereczynie trafiły: pompa szlamowa i pływająca, hełmy, mundury bojowe, buty specjalne, rękawice, podnośnik zębatkowy, tłumice i inne drobne wyposażenie strażackie.

Wspieranie naszych sąsiadów – strażaków jest bardzo potrzebne, ponieważ system ochrony przeciwpożarowej na Ukrainie opiera się na strażach zawodowych, które niestety często są niedoinwestowane.

Spotkanie ze strażakami z sąsiedniego kraju było też okazją do wymiany poglądów i podzielenia się informacjami na temat działania strażaków w naszych krajach. Odbyliśmy również spotkanie z władzami miasta Pereczyn, którzy wyrazili wdzięczność za okazywaną od lat pomoc – powiedział Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Głogowie Młp.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content