PO RAZ VI ODBYŁ SIĘ BIEG ZELOTY

W minioną niedzielę 4 grudnia po raz szósty wystartował Bieg Zeloty organizowany przez Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Sokół”. Bieg ma na celu uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych, a szczególnie Dowódcy Okręgu Głogów Małopolski Franciszka Litwina – pseudonim „Zelota”. Wydarzenie swym patronatem objął burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, a impreza została dofinansowana z budżetu gminy Głogów Małopolski.

Tradycyjnie rozpoczęcie zawodów poprzedziło oddanie hołdu poległym Żołnierzom. Paweł Baj burmistrz Głogowa Małopolskiego, Aneta Ginter kierownik Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji UM w Głogowie Małopolskim, Dorota Rejus prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Sokół” oraz Andrzej Bąk członek TKKF „Sokół” złożyli bukiet oraz zapalili znicze w miejscu straceń i pochówku około 300 Polaków zamordowanych przez Niemców w latach 1939-1944. Wartę honorową przy mogiłach pełnił Samodzielny Pluton Strzelców „Strzelec” z Głogowa Małopolskiego pod opieką Anny Łąckiej.

Sygnał do startu dla biegaczy dał Paweł Ślęzak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Głogowie Małopolskim. 268. zawodników ruszyło 5 kilometrową trasą pokonując ją w szybkim tempie. Najszybszy okazał się Michał Zieleń z czasem 17:00 minut, drugi Szymon Paja 17:31, a trzeci Bartosz Trojnar 17:33 – wszyscy reprezentowali Resovię.

Pierwszą kobietą na mecie była Patrycja Surowiec 18:43, kolejna przybyła Monika Kuźniar z czasem 18:46, podium zamknęła Agnieszka Dybka z czasem 19:31. Zwycięska trójka również trenuje w klubie CWKS Resovia Rzeszów.

Drewnianą statuetkę z logo biegu otrzymali również najszybsi biegacze z terenu gminy Głogów Małopolski. „Najszybszą Głogowianką” została Paulina Lis z czasem 23:34 z klubu Głogovia Głogów, natomiast „Najszybszym Głogowianinem” Jacek Gut z czasem 18:14 z grupy biegowej Black Jack Team. Specjalne wyróżnienie otrzymał również mieszkaniec Głogowa Małopolskiego Krzysztof Brudz – coroczny reprezentant OSP z Głogowa Małopolskiego, który pokonał dystans w stroju strażackim z ekwipunkiem. Nagrodzony został także najmłodszy zawodnik biegu – Hubert Jędryka (lat 9) oraz najstarszy – Stanisław Kozioł (lat 74).

Zawodom biegowym towarzyszył marsz Nordic Walking, w którym wzięło udział 49 osób. Zawodnicy wyruszyli spod strzelnicy myśliwskiej Polskiego Związku Łowiectwa i pokonali 5 kilometrową pętlę. Pierwszy na metę przybył Tomasz Wojtowicz z czasem 30:35 (K.B. Athletic Zrecin / NSZZ Solidarność w Goodrich Aerospace), drugi na podium stanął Piotr Gudz-Kiciński 32:58 (klub MCMV), a trzeci Tadeusz Kubiszyn z czasem 33:27 (SPRING Horyniec-Zdrój). Z kobiet pierwsza przybyła Małgorzata Kubiszyn 32:42 (SPRING Horyniec Zdrój), druga Erwina Wilusz 32:47 (PTG Sokół Rymanów), na podium stanęła również Irena Rykała z czasem 34:40 (SPRING Horyniec-Zdrój).

Oprócz zawodów sportowych odbył się także konkurs z wiedzy o Nadleśnictwie Głogów i loteria, a chętne osoby mogły skorzystać z darmowych badań tj. pomiar cukru, ciśnienia oraz sprawdzić niepokojące pieprzyki pod okiem dermatologia.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy biegaczom, którzy zdecydowali się wziąć udział w VI edycji Biegu Zeloty oraz wszystkim, którzy poprzez swoją pracę i wsparcie przyczynili się do jego organizacji.