ROZWIJAJ Z NAMI SPORTOWE PASJE!

Powyższym hasłem można podsumować sobotnie I Zgrupowanie Pływackie w Głogowskiej pływalni „Wodnik”, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.


Organizatorami wydarzenia był UKS IKAR z Głogowa Małopolskiego, we współpracy z krośnieńskim Klubem pływackim SWIM2WIN Krosno oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim.

Uczestnicy zgrupowania mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach jak pokazy czy prelekcje, a ich rodzice mogli obserwować w jaki sposób prowadzone są treningi z ich pociechami. Finałową częścią zgrupowania był egzamin na kartę pływacką, który z pozytywnym wynikiem ukończyło ponad 40 uczestników. Rodzice mogli także zapisać dzieci do klubów pływackich.

Gościem I Zgrupowania Pływackiego był Paweł Ginalski – wielokrotny mistrz i rekordzista Polski, który razem z grupą Klubu Pływackiego SWIM2WIN Krosno przygotował profesjonalny pokaz wszystkich stylów pływackich oraz skoków startowych do wody. Swoją wiedzą i wieloletnim pływackim doświadczeniem z uczestnikami spotkania podzieli się także: Bartosz Czarnota – finalista i medalista MP Juniorów i Seniorów PZP w latach 1986-1994, najlepszy zawodnik MP Szkół Wyższych i Filii Uniwersytetów w pływaniu 1996, 1998 oraz pracownik Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej UR, Piotr Haręzga – doświadczony trener II klasy pływania, współtwórca KS SWIM2WIN Krosno oraz projektu Sprawdź Technikę – nowoczesnego systemu pomiarowego, a także trener notującego rekordy zawodnika, Mariusz Kuroń – pasjonat pływania, opiekun filii klubu Swim2Win w Głogowie Małopolskim, od wielu lat współpracujacy również z UKS IKAR

Młodzież odwiedził także Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, który ufundował wszystkim uczestnikom okulary do pływania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia, a w szczególności trenerom UKS IKAR: Dawidowi Bańkowskiemu, Patrykowi Płochowi, Rafałowi Kopelowi, Wojciechowi Pietrusze oraz pracownikom Krytej Pływalni „Wodnik”, a także rodzicom dzieci, którzy wspólnie ze swoimi pociechami mogli cieszyć się imprezą. Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w karierze pływackiej i do zobaczenia w przyszłym roku – powiedział prezes UKS IKAR Paweł Grzywacz.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content