ŚWIAT SAM SOBIE NIE DA RADY – SEGREGUJMY WIĘC ODPADY

Pod takim hasłem nauczyciele Publicznego Przedszkola w Głogowie Małopolskim zorganizowali w dniu 27. kwietnia br. Pokaz Mody Ekologicznej.


Segregowanie śmieci to temat, któremu nauczyciele Publicznego Przedszkola w Głogowie Młp. zawsze poświęcają wiele uwagi. Od kilku lat w związku z tą tematyką i Dniem Ziemi placówka organizuje Pokaz Mody Ekologicznej. Celem konkursu jest angażowanie rodziców do ukazania drugiego życia śmieci. Tegoroczny pokaz został poprzedzony zajęciami dydaktycznymi,  podczas których  dzieci poznawały sposoby dbania o środowisko naturalne i mogły dostrzec zagrożenia wynikające z niszczycielskiej działalności człowieka. Rodzice co roku bardzo zaskakują swoimi pomysłami. Nie inaczej było tym razem. Kreatywni rodzice przygotowali dla swoich dzieci przepiękne stroje wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Do pokazu zgłosiło się 20 dzieci i każde otrzymało miłą niespodziankę ufundowaną przez przedszkole.

Dlaczego segregacja odpadów jest ważna?

Produkujemy coraz więcej odpadów (statystycznie każdy z nas wytwarza w ciągu roku aż 360 kg śmieci różnego typu). To cywilizacyjny uboczny aspekt naszego życia. Często bywa tak, że śmieci wyrzucane są w niedozwolonych miejscach. Selektywna zbiórka odpadów umożliwia ograniczenie ilości śmieci jakie trafiają na składowiska oraz umożliwia odzyskanie surowców wtórnych. Aby możliwe było późniejsze wykorzystanie surowców wtórnych należy wrzucać odpady do odpowiednich pojemników, czyli je segregować. Dzięki segregacji możemy ponownie wykorzystać surowce, co wpływa również na zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content