VII DYCHA GŁOGOWSKA JUŻ ZA NAMI

Miniona sobota minęła pod znakiem sportowych emocji. Tradycyjnie, już po raz siódmy odbył się bieg pod nazwą „Dycha Głogowska”. Od wczesnych godzin porannych, pod Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim gromadzili się uczestniczy oraz organizatorzy biegu, a także ich rodziny i sympatycy biegania, by wspólnie kibicować i wspierać startujących.

Jak mówi sama nazwa biegu, uczestnicy mieli do pokonania dystans 10 km. Trasa różniła się od ubiegłorocznej, ponieważ ułożona została specjalnie z okazji 450-lecia lokacji Głogowa Małopolskiego. Okrągłą rocznicę tak ważnego dla miasta wydarzenia uhonorowano również poprzez umieszczenie jej symboliki na medalach oraz pamiątkowych kubkach.

Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk burmistrza Głogowa Małopolskiego p. Pawła Baja, p. Anety Ginter – prezes LKS Głogovia oraz p. Jacka Tarnowskiego z KS Biegunka Team.

Jak prezentują się wyniki? W kategorii Open, najlepszy okazał się p. Michał Kawa z klubu #NoToSteryd, który dobiegł na metę z czasem 35:43 min. Na drugiej pozycji uplasował się p. Piotr Kobylarz z klubu Rzeszowskie Gazele i Gepardy, który ukończył bieg w czasie 36:12 min. Jako trzeci linię mety przekroczył p. Przemysław Oleksy, również reprezentujący klub Rzeszowskie Gazele i Gepardy, któremu zajęło to 36:21 min.

W kategorii wiekowej K16,  wystartowała p. Monika Węgrzyn z klubu BUFF TEAM POLAND, która okazała się również najszybszą kobietą w kategorii Open. Dobiegła ona na metę z czasem 40:50 min. W kategorii K20 zwyciężyła p. Łucja Wiktorowska z Krakowa, która ukończyła bieg z wynikiem 44:10 min. Kategoria K30 należała do p. Kingi Walani-Bronhard z TKKF Sokół, której pokonanie trasy zajęło 42:59 min. W kolejnej kategorii – K40, zwyciężyła p. Iwona Kąś z klubu TIK TEAM, która osiągnęła czas 46:20 min. Wśród kobiet startujących w kategorii K50 najszybsza okazała się p. Małgorzata Domaradzka z klubu BT WAGABUNDA, która ukończyła bieg w czasie 47:27 min. W ostatniej kategorii wiekowej – K60, wystartowała jedna zawodniczka – p. Renata Grabska, której udało się dobiec na metę w czasie 54:14 min.

W kategorii wiekowej M16 najlepszy okazał się p. Kacper Serwiński z Rzeszowa, który ukończył bieg w czasie 42:33 min. Pierwsze miejsce w M20 przypadło zwycięzcy grupy Open – p. Michałowi Kawie. Podobnie sytuacja wyglądała w kategorii M30, w której zwycięzcą został drugi na mecie biegu p. Piotr Kobylarz. Wśród mężczyzn startujących w kategorii M40,  najszybszy okazał się p. Tomasz Łeptuch ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza, któremu pokonanie trasy zajęło 37:26 min. Kategoria M50 to triumf p. Bogdana Karkuta z klubu UKS Tiki Taka Kolbuszowa, który dobiegł na metę w czasie 38:15 min. W kategorii M60, pierwszy na metę dobiegł p. Marek Nowosielski z Sanoka, który osiągnął czas 43:55 min.

Jak co roku, wyróżnieni zostali najszybsza Głogowianka oraz Głogowianin. Pierwszy tytuł przypadł p. Kindze Walani – Bronhard, natomiast drugi p. Piotrowi Przywarze. Otrzymali oni specjalne nagrody ufundowane przez sponsora.

Głównym sponsorem biegu była Gmina Głogów Małopolski. Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy Biegunka Team z Głogowa Małopolskiego z p. Andrzejem Zwierzchowskim na czele.

W imieniu organizatorów dziękujemy sponsorom, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia i przyczynili się do jego sprawnego przebiegu. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.