Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Od kilku lat Niepubliczne Przedszkole w Budach Głogowskich współpracuje z Dziennym Domem Senior -Wigor. Możliwość uczestnictwa w życiu seniorów daje przedszkolakom cenną lekcję, jak budować wzajemny szacunek.

Niekiedy drobne gesty życzliwości mają duże znaczenie i mocno zapadają w pamięć. Prezentowanie jasełek, przedstawień z okazji dnia babci i dziadka, uczestnictwo dzieci w Dniu Seniora oraz spotkania wielkanocne stają się okazją, by podkreślić znaczenie obecności seniorów w życiu społecznym. Tym razem seniorzy zasiedli na przedszkolnej widowni i obejrzeli wielkanocne przedstawienie. Dzieci prezentowały piosenki, tańce i wiersze, które nawiązywały do tradycji świąt i składały życzenia. Seniorzy wielokrotnie przygotowywali dla dzieci upominki na różne okazje, sprawiając im w ten sposób ogromną przyjemność. Tym razem wszystkie dzieci otrzymały od seniorów własnoręcznie przez nich przygotowane palmy wielkanocne, co z pewnością wymagało wielu dni żmudnej pracy, kreatywności i determinacji.

Świąteczne przedstawienie mogli zobaczyć także dzieci z Gminnego Żłobka nr 3 w Budach Głogowskich wraz z wychowawcami i panią dyrektor Dominiką Łabudzką. Wyjątkowym gościem była również pani radna Barbara Madej, która złożyła wszystkim obecnym życzenia i podkreśliła znaczenie międzypokoleniowej współpracy, zwracając uwagę na rozwój, jaki od kilku lat możemy obserwować w wielu miejscowościach w naszej gminie w zakresie aktywizowania osób starszych, pracy placówek oświatowych i opieki żłobkowej.

Pełni wdzięczności za wszystkie dobre słowa i udział w tegorocznym spotkaniu wielkanocnym, życzymy radości i niegasnącej nadziei, aby czas Wielkiej Nocy odrodził w naszych sercach wszystko co dobre.

Wioleta Dworak

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.