ZA NAMI DNI GŁOGOWA MAŁOPOLSKIEGO

Koncerty, występy, zawody strongman, wesołe miasteczko – to tylko część atrakcji, jakie towarzyszyły mieszkańcom w miniony weekend podczas tegorocznych obchodów Dni Głogowa Małopolskiego. Dwudniowy program został intensywnie wypełniony wieloma wydarzeniami kulturalno-rozrywkowymi.


Świętowanie dni miasta rozpoczęło się Wojewódzkim Przeglądem Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych „FAME”. Na scenie plenerowej na parkingu krytej pływalni „Wodnik” w barwnych strojach i przy dźwiękach tanecznej muzyki wystąpiły się zespoły i grupy mażoretkowe oraz cheerleaderkowe działające na terenie Podkarpacia, prezentując widowiskowe układy taneczno-marszowe z elementami akrobatyki i żonglerki. Na koniec w barwnym korowodzie uczestniczki przemaszerowały wokół głogowskiego rynku.

Po południu klimat na scenie uległ zmianie, bowiem przed publicznością wystąpiły lokalne zespoły. Na początek scena należała energetycznego zespołu ERROR 404 grającego muzykę z pogranicza rocka i elektronicznych brzmień. W klimat dawnych lat wprowadził słuchaczy zespół jazzowy TED BEND JAZZ MUSIC działający przy Szkole Muzycznej w Głogowie Młp. – grupa ośmiu muzyków przeniosła słuchaczy w charakterystyczny klimat jazzu rodem z lat 20. i 30. Mocniejszych wrażeń dostarczył zespół P.PIG – rzeszowska grupa tworząca muzykę z gatunku rapcore oraz DEEP ALLEY balansujący na pograniczu alternatywnego rocka i post grunge’u. Na koniec wystąpiły rodzime zespoły z Głogowa Młp. – neoludowa kapela ŁUBU DUBU oraz THE LOUDERS, duet dwóch braci łączących klimat retro z energicznym brzmieniem. Gwiazdą wieczoru był kultowy zespół rockowy KOBRANOCKA, który porwał do zabawy publiczność w każdym wieku. Największy przebój zespołu „Kocham Cię jak Irlandię” razem z zespołem zaśpiewała Martynka Wójcik – finalistka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki 2017. Dyskoteka z DJ-em zakończyła pierwszy dzień Dni Głogowa Małopolskiego.

Niedzielne obchody Dni Głogowa rozpoczęły występy dzieci i młodzieży ze szkół, przedszkoli oraz grup działających na terenie gminy. Uczestnicy zaprezentowali utwory wokalne, wokalno-instrumentalne, układy taneczne, inscenizacje teatralne, przyśpiewki  i tańce ludowe, co świadczy o dużej aktywności dzieci, młodzieży i seniorów w naszej gminie. W inscenizacjach muzyczno-ruchowych wystąpiły: dzieci z Publicznego Przedszkola w Głogowie Młp., Przedszkola Parafialnego im. Świętego Józefa w Głogowie Młp. na Niwie, Parafialnego Przedszkola im. Św. Michała Archanioła w Głogowie Młp., Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy, Niepublicznego Przedszkola w Budach Głogowskich, a także najmłodsi z Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym i Szkoły Podstawowej w Rudnej Małej. Inscenizacje teatralne i taniec zaprezentowała Grupa Taneczna „CLOVER” i Grupa Teatralna „Arlekin”, a taniec nowoczesny Zespół Tańca Nowoczesnego Fenomen Mini. Utwory wokalne wykonał Zespół „Perełki”, Chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Głogowie Młp., Chór „Akordyka” z ZS w Budach Głogowskich, Zespół Wokalny uczniów z Zespołu Szkół w Głogowie Młp., Grupa wokalno-instrumentalna z Zespołu Szkół w Przewrotnem i Zespół „Złota Nutka”. W świat folkloru wprowadziła widownię Kapela „Przewrotniacy”, ZPiT „Hanka”, ZPiT „Chabry”, ZPiT „Mali Przewrotniacy”, ZPiT „Przewrotniacy”, ZPiT „Lajkonik” oraz Grupa Teatru Niespodziewanego ANTYNUDA. Z pokazem musztry wystąpił także samodzielny pluton Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Głogowa Młp.

W niedzielnie popołudnie tereny rekreacyjne przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Głogowie Młp. zgromadziły również wielu kibiców, którzy obserwowali zmagania uczestników drugiej edycji zawodów siłowych STRONGMAN GŁOGOWSKI MOCARZ. O godzinie 19:30 podczas oficjalnych uroczystości zasłużonym mieszkańcom gminy przyznano tytuły „Głogowianina Roku 2016”. Wieczorem publiczność bawił legendarny zespół punkrockowy KSU oraz zespół disco polo JOKER. Taneczna zabawa zakończyła się efektownym pokazem fajerwerków. Wydarzeniu towarzyszyło Wesołe Miasteczko, wystawa Aktywnej Grupy Twórców, pokazy sprzętu strażackiego, stragany z upominkami, tradycyjnym jadłem, a także catering. W obchodach Dni Głogowa wzięła udział również delegacja z miasta partnerskiego Spiskie Podgrodzie na Słowacji na czele z Primátorem miasta Michalem Kapustą.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Więcej zdjęć już wkrótce.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content