ZA NAMI WEEKEND PEŁEN ATRAKCJI

Miniony weekend upłynął pod znakiem niezapomnianych wrażeń muzycznych oraz sportowych. Wszystko za sprawą finałowego koncertu Radia Biwak oraz I Triathlonu im. Aleksandra Ładosia w Głogowie Małopolskim. 


Koncertowa sobota. Już w godzinach porannych Camper Radia Biwak zaparkował tuż przy ratuszu miejskim w  Głogowie Małopolskim, gdzie odwiedzali go liczni goście. Opowiedzieli oni słuchaczom o walorach turystycznych oraz kulturalnych naszego miasta. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in.  burmistrz Głogowa Małopolskiego – Paweł Baj, dyrektor Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim – Dariusz Lewandowski Socha oraz dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej – Robert Borkowski. Po serii ciekawych rozmów, nadszedł czas na finałowy koncert. Pod sceną ulokowaną na parkingu przy Krytej Pływalni „Wodnik” w Głogowie Małopolskim już od godzin popołudniowych gromadzili się mieszkańcy. O godzinie 19:00 rozpoczął się koncert pierwszej gwiazdy – zespołu „Zakopower”, czyli połączenia rockowego brzmienia z folkową duszą. Zespół, na którego czele stoi Sebastian Karpiel – Bułecka udowadnia, że z sukcesem da się połączyć dwa muzyczne żywioły. Muzycy z Podhala od lat cieszą się rzeszą wiernych fanów i uznaniem krytyków, nie tylko w Polsce, czego dowodem są koncerty na całym świecie. Tuż po występie „Zakopower”, przyszedł czas na koncert gwiazdy wieczoru, którą był Ray Wilson – szkocki kompozytor, gitarzysta i wokalista. Ostatni frontman kultowej grupy Genesis. W jego wykonaniu usłyszeliśmy przegląd utworów sięgających zarówno początków istnienia zespołu, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje oraz te, które Ray Wilson współtworzył jako wokalista Genesis.

Warto dodać, że cały finałowy koncert Radia Biwak w Głogowie Małopolskim transmitowany był w telewizyjnej Trójce, a specjalny program z tej okazji przygotowali dziennikarze Telewizji Rzeszów.

Niedziela również pełna była wrażeń i niezapomnianych emocji – tym razem sportowych. Mowa o I Triathlonie im. Aleksandra Ładosia, którego organizatorem była sekcja triathlonu Głogovii Głogów Małopolskim, pod przewodnictwem koordynatora – Andrzeja Zwierzchowskiego. Jak sama nazwa mówi, zawody polegały na połączeniu 3 dyscyplin sportowych: pływania, jazdy na rowerze oraz biegania.

Najszybciej z trasą poradził sobie p. Dawid Mielke z miejscowości Bożanowice, zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Wśród kobiet, najszybsza okazała się p. Anna Twardowska z Rzeszowa. Jeżeli chodzi o przedstawicieli naszej gminy, pierwszy na mecie był p. Mirosław Bijoś, reprezentujący klub Głogovia Głogów Małopolski, natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się p. Anna Kitowska, również reprezentująca klub organizatora.

Jak przekonują organizatorzy, impreza będzie miała charakter cykliczny i na kolejnej edycji spotkamy się już za rok!

Fot. Jeremiasz Jankowiak, Paweł Ginalski

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content