ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ W ŚWIETLICACH SOCJOTERAPEUTYCZNYCH

Nadeszły upragnione wakacje – dla uczniów to czas odpoczynku i przerwy od nauki. Jednak nie tylko szkoły uroczyście zakończyły kolejny rok szkolny. Wakacje zaczęły również dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych MGOPS.


W minionych dniach zakończenie roku odbyło się w świetlicach w Głogowie Małopolskim oraz Budach Głogowskich. Z tej okazji na uroczystościach pojawili się Burmistrz Głogowa Paweł Baj oraz dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Mariola Kot. Po przywitaniu się z zebranymi dziećmi, burmistrz podziękował pracownikom za cały rok pracy, a także wręczył wychowankom dyplomy z okazji zakończenia. Wychowawczynie przygotowały dla dzieci niespodziankę w postaci nagród i upominków, aby te miło wspominały czas spędzony w świetlicy.

Świetlice socjoterapeutyczne, mające swoje placówki w Głogowie Małopolskim, Budach Głogowskich, Wysokiej Głogowskiej, Przewrotnem i Pogwizdowie Nowym, działają od 2002 roku. Ich celem jest obejmowanie wsparciem i kompleksowa pomoc dzieciom i młodzieży pochodzącej z rodzin zagrożonych w wieku od 7 do 15 lat, a także wspomaganie odpowiedniego rozwoju emocjonalnego i społecznego, umożliwianie prawidłowej realizacji obowiązku szkolnego oraz rozwijania zainteresowań i umiejętności. Świetlice to miejsca, gdzie dzieci mogą spędzić czas po szkole, między innymi odrabiając lekcję, bawiąc się czy uczestnicząc w zajęciach tematycznych pod nadzorem wychowawców. Mogą również skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak logopeda, psycholog czy pedagog.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content