BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ

Najstarsza grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy już po raz drugi uczestniczyła w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterOn – włącz historię”.


Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku. Kampania bazując na historiach Powstańców Warszawskich ma na celu edukować najmłodszych wychowanków, wzmacniać postawy patriotyczne oraz budować w nich wrażliwość społeczną.

Naukę historii młodzi patrioci rozpoczęli od obejrzenia przedstawienia kukiełkowego „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, które wprowadziło najmłodszych w tematykę powstania. Historia głównego bohatera Dziadka Władka i jego wnuczki Zosi przyczyniła się do rozmowy nt. konfliktów, bohaterstwa i patriotyzmu. Zaplanowane przez organizatora zajęcia obejmowały również wykonanie pacynki – myszki, która posłużyła przedszkolakom do odgrywania scenek i doskonalenia umiejętności rozwiązywania konfliktów. 

Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez młodych patriotów flagi Polski z symbolem Polski Walczącej oraz symbolicznej kartki – laurki, które wykorzystano do zrobienia zdjęcia grupowego. Fotografia z tego wydarzenia znalazła się we wpisie na portalu www.dumnizpowstancow.pl w dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich.

Ta nietypowa lekcja historii z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Natalia Wyskiel

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content