DOFINANSOWANIE CYBERBEZPIECZEŃSTWA

W ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”, Gmina Głogów Małopolski otrzymała dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa przechowywania informacji.


Cyberbezpieczeństwo polega na ochronie systemów i sieci komputerowych przed cyberatakami. Celem projektu jest wzrost odporności i umiejętności efektywnego przeciwdziałania oraz reagowania na incydenty w systemach informacyjnych.

„Cyberbezpieczny Samorząd” to konkurs grantowy, organizowany w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC). Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa informacji w JST. Umożliwia on realizację wielu rodzajów inwestycji mających za zadanie podniesienie ogólnego poziomu cyberbezpieczeństwa JST w ramach trzech kluczowych obszarów wsparcia: organizacyjnego, kompetencyjnego i technicznego.

– W dzisiejszych czasach, na poziomie gminy, o bezpieczeństwo mieszkańców należy dbać nie tylko na przysłowiowej ulicy, ale również w sieci internetowej. To właśnie tutaj coraz częściej będzie dochodziło do ataków godzących w nasze bezpieczeństwo. Dlatego dbamy o to i nie szczędzimy na ten cel środków publicznych – powiedział Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp.

Na ten cel, Gmina Głogów Małopolski przeznaczy 1 125 170 zł, z czego 850 000 zł pochodzi z grantu, a reszta kwoty 275 170 zł to wkład własny gminy. Warto podkreślić, ze 850 000 zł to maksymalna kwota dofinansowania, o jakie ubiegać się mogły gminy (od 200 000 do 850 000 zł).

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content