DZIEŃ KROPKI Z PROGRAMEM E-TWINNING

Dzień Kropki na stałe zagościł w polskich szkołach. W tym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej w wyjątkowy sposób celebrowali to święto kreatywności i wiary we własne siły.

Cztery nauczycielki: Karolina Gotkowska, Monika Khan, Mariola Marut i Ewelina Początek zaprosiły swoich uczniów do udziału w projekcie “Zaprzyjaźnij się z Kropką/Make friends with the Dot”. W ramach aktywności projektowych, wspólnie z rówieśnikami z innych szkół, uczniowie pisali opowiadanie o przygodach Kropki, tworzyli słowniczek obrazkowy, Łańcuch Przyjaźni, Las Talentów, kropkowe obrazy, poznając malarstwo abstrakcyjne na wzór malarza Kandyńskiego. Wśród wykonanych zadań znalazły się także “kropkosłowia” czyli przysłowia, w których ukryła się kropka oraz kompozycje z warzyw i/lub owoców na talerzu odwzorowujące kropki.  Dodatkowo, Monika Khan zorganizowała z uczniami klasy 4a spotkanie online z ich rówieśnikami ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Słowinie (woj. pomorskie), w czasie którego uczestnicy tworzyli chmury wyrazowe w języku angielskim. Natomiast Ewelina Początek, wraz ze swoimi wychowankami z klasy 6, uczestniczyła w spotkaniu online z klasą 7 ze Szkoły Podstawowej im. KEN z Łobżenicy (woj. wielkopolskie). Uczniowie mogli poznać swoich rówieśników i podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z obchodami Dnia Kropki.

Zadania w projekcie pozwoliły uczniom rozwijać kreatywność, uczyć się pracy w grupie, zarządzania własnym czasem i rozwiązywania trudności. Z kolei nauczycielki ze szkoły w Wysokiej Głogowskiej miały możliwość poznać edukatorów z całej Polski i nauczyć się korzystania z nowych narzędzi TIK.

Po ubiegłorocznym udanym debiucie w projekcie “Jem zdrowo i kolorowo”, który przyniósł nowym eTwinnerkom – Karolinie Gotkowskiej, Marioli Marut i Ewelinie Początek – trzy Krajowe Odznaki Jakości, Kropkowe działania pokazują, że od realizacji projektów eTwinning można się pozytywnie uzależnić.

Karolina Gotkowska, Monika Khan, Mariola Marut, Ewelina Początek

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content