GIGA LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASÓW

Giga Laurka dla Strażników Lasów jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.


Ponad 20 000 dzieci z 3165 placówek z całej Polski stworzyło laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami.

Również uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Głogowie Małopolskim wzięli udział w tegorocznej edycji tego przedsięwzięcia. Uczniowie stworzyli zarówno indywidualne, jak i klasowe prace, które wyrażały wdzięczność dla Strażaków i Leśników i zawierały szczere życzenia płynące z głębi serc.

Zajęcia edukacyjne, które towarzyszyły działaniom artystycznym, propagowały wśród uczniów modę na mądre i odpowiedzialne zachowania w naszych lasach, by systematycznie ograniczać w nich liczbę pożarów spowodowanych przez człowieka. Dzięki tej inicjatywie, uczymy młodych ludzi nie tylko postaw proekologicznych i zatroskania o środowisko, ale również wyrażania wdzięczności za trud i pracę innych.

Małgorzata Gorczyca
Szkoła Podstawowa im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content