GŁOGOVIA W MISTRZOWSKIEJ ÓSEMCE

Rozegrany w dniu wczorajszym ostatni  mecz rudny jesiennej zakończył się dla Ludowego Klubu Sportowego Głogovia Głogów Młp. ogromnym sukcesem. Klub i fanów cieszy nie tylko sam wynik 3:0, lecz także zdobyty tym samym awans do mistrzowskiej ósemki, która ma szansę powalczyć o awans w kolejnych rozgrywkach.

Głogovianie pokonali zespół Resovia II, czym przypieczętowali dołączenie do ósemki klubów, które powalczą o awans w kolejnej rundzie.

– Było widać pewną nerwowość w naszej grze, ale chłopaki udźwignęli presję i bardzo im dziękuję za taką postawę – powiedział w rozmowie z portalem Nowiny trener Głogovii, Adam Wałczyk.

Głogovia szła jak burza, prowadząc po zaledwie 30 minutach gry już 3:0. Mimo dołożenia wszelkich starań oraz możliwości rzutu karnego, przeciwnicy nie zdołali odmienić losów gry.

Rzeczywiście, obroniony rzut karny przez Piotra Lipkę był kluczowym momentem tego spotkania. Muszę również przyznać, że w drugiej połowie młodzi piłkarze Resovii nas trochę zdominowali, a wcześniej raczej żadnej drużynie się to na naszym boisku nie udało – dodał trener Głogowian.

Do bramki przeciwników trafili: 1:0 Pyrdek 20, 2:0 Tarała 26, 3:0 Kądziołka 30.