ORSZAK TRZECH KRÓLI W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM

Orszak Trzech Króli w Głogowie Małopolskim za nami. W piątek 6 stycznia w tegorocznej, jubileuszowej edycji tego wydarzenia, wzięło udział kilka tysięcy osób, a ulicznym jasełkom towarzyszyło hasło „Niech prowadzi nas gwiazda”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, dziekan Dekanatu Głogów Młp. ks. Stanisław Kamiński oraz proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Młp. ks. Przemysław Drąg.


 
Wydarzenie po blisko 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, głogowski orszak był jednym z większych, który odbył się w okolicy. Barwny korowód wyruszył z parkingu przy ul. Kościelnej tuż po godzinie 12, a zakończył się pokłonem trzech króli na głogowskim rynku.  Uczestnicy orszaku mogli zobaczyć sceny w wykonaniu różnych grup z terenu gminy:
 
  • Mansion I – Olśnienie mędrców i powitanie orszaków królewskich
  • Mansion II – Rajskie drzewo – Oaza Parafii św. Józefa w Głogowie Małopolskim
  • Mansion III – Walka dobra ze złem na dworze Heroda – Teatr Amatorski „Hrabia von Trupki” z MGDK w Głogowie Małopolskim
  • Mansion IV – Gospoda – Zespół Pieśni i Tańca „Hanka” z MGDK w Głogowie Małopolskim
  • Mansion V – Brama anielska – Przedszkole Parafialne i Szkoła Podstawowa w Głogowie Młp.
  • Mansion VI – Pokłon trzech króli 
Piątkowe wydarzenie zakończono kolędowaniem z trzema królami. Uczestnicy wydarzenia otrzymali korony, chorągiewki, balony oraz śpiewniki, a w rynku czekał na wszystkich bigos oraz ciepła herbata, „krówki orszakówki”, którymi częstowali członkowie szkolnego koła „Caritas” oraz żywa szopka przygotowana przez Klub Jeździecki „Zabajka”.
 
– Wspólne starania władz miasta, a także parafii i wspólnot przy nich działających, firm, organizacji i instytucji naszej gminy, szkół, katechetów, nauczycieli i wielu ludzi dobrej woli sprawiły, że ten jubileuszowy dziesiąty orszak był wspaniały i bardzo kolorowy. Przygotowania szły dwoma torami. Można je podzielić na te logistyczne, czyli przygotowanie sceny, nagłośnienia i dekoracje. To była jedna grupa ludzi. Druga to aktorzy, którzy przygotowali scenki i orszakowe atrakcje. Łącznie to kilkadziesiąt osób, które bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie tego przedsięwzięcia – informuje ks. Michał Polański koordynator orszaku.
 
Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia: Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim, Parafia św. Józefa w Głogowie Małopolskim, Ekogłog, „Auto Merc” Artur Biliński, Głogowska Fundacja Rozwoju Społecznego, Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim, LKJ Zabajka, Ochotnicza Straż Pożarna, Rycerze Kolumba, GS „Samopomoc Chłopska” Głogów Młp., ŚDS w Wysokiej Głogowskiej, Fundacja Człowiek taki jak TY, ZPiT HANKA, Hrabia von Trupki, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim, Bajkowe Zdjęcia, służby mundurowe, Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Głogowie Młp., Samorządowe Liceum Ogólnokształcące i Technikum Logistyczne w Głogowie Młp., Miejsko Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli, animatorki, firma Arkan.
 
fot: Bajkowe Zdjęcia
 
Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content