POWSTAŁY NOWE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH

W trosce o bezpieczeństwo i komfort pieszych, w ciągu ulic Sikorskiego oraz Kolejowej w Głogowie Małopolskim powstały nowe przejścia dla pieszych. Pozwalają one na bezkolizyjne przedostanie się na drugą stronę jezdni przez pieszych.


Przejścia powstały przy ulicach, na których ruch jest wyjątkowo wzmożony. W okolicy przejścia przy ul. Sikorskiego znajdują m. in. przedszkole, stacja benzynowa, warsztat samochodowy czy osiedle mieszkalne. Natomiast przy ul. Kolejowej znajduje się Centrum Przesiadkowe, z którego codziennie korzystają mieszkańcy całej gminy.

Pasy zostały wykonane technologią cienkowarstwową. Ustawione zostały również oznakowania pionowe. Przy przejściu przez ulicę Sikorskiego, wykonano dodatkowo przykrycie rowu oraz chodnik o długości 25 mb.

Warto pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, osoby korzystające z przejść dla pieszych mają pierwszeństwo przed uczestnikami ruchu poruszającymi się po drodze innymi środkami jak samochody czy motocykle. Niemniej jednak nie zwalnia to pieszych od zachowania szczególnej ostrożności w takich miejscach i uważnego rozejrzenia się przed wejściem na pasy.

Nowe przejścia z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content