ZAKOCHAJ SIĘ W GŁOGOWIE

Takim hasłem Gmina Głogów Małopolski zachęca mieszkańców do symbolicznego okazywania sobie uczuć. Warto to robić nie tylko w dniu zakochanych, ale przez cały rok. W ramach akcji, w głogowskim Parku im. Aleksandra Ładosia stanęło stalowe Głogowskie Serce, do którego chętni mogą przypiąć swoje miłosne kłódki.


Wokół serca zgromadzili się dziś licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim, by wspólnie z władzami samorządowymi zainaugurować nową akcję naszego miasta.

Data pojawienia się serca nie jest przypadkowa, bowiem to właśnie dziś przypadają Walentynki, czyli międzynarodowe święto zakochanych. Stalowe serce symbolizuje miłość: zarówno do drugiej połówki, członków rodziny jak i do naszych pupili czy ulubionych zakątków naszej gminy. By symbolicznie przypieczętować swoje uczucia, wystarczy przypiąć do Głogowskiego Serca kłódkę. Podobnie, jak robi się to na najpopularniejszych mostach miłości w naszym kraju: we Wrocławiu, Warszawie i innych miastach.

– Wrocław ma swój Most Tumski, Warszawa Świętokrzyski, a Głogów Małopolski ma swoje „Głogowskie Serce”. Od teraz, również w naszym mieście można symbolicznie przypieczętować swoje uczucia do drugiej połówki lub wyrazić sympatię do naszej gminy i jej wyjątkowych zakątków – powiedział do młodzieży burmistrz Głogowa Małopolskiego, Paweł Baj.

Warto zaznaczyć, że jest to o wiele bezpieczniejsza alternatywa dla mostów zakochanych, ponieważ każda kłódka to dodatkowy ciężar, a co za tym idzie – dodatkowe obciążenie. To z kolei stanowi zagrożenie dla konstrukcji. W związku z tym, niech mosty służą zgodnie z swoim przeznaczeniem, a kłódki przypinajmy do serc, które ustawione zostały właśnie w tym celu– dodał burmistrz.

Nowy nabytek nie tylko ozdobi tereny wokół zbiorników wodnych, ale ma szansę stać się atrakcją turystyczną dla odwiedzających nasze miasto.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content