REKORDOWY FINAŁ WOŚP W GŁOGOWIE MŁP.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał się wyjątkowy. Nie tylko ze względu na jubileuszowe 25. granie. W tym roku w Gminie Głogów Młp. wstępnie możemy mówić o rekordzie, bowiem podczas finału zebrano kwotę ok. 21 tys. zł. Ostateczne liczenie pieniędzy jeszcze trwa ale już wiadomo, że wynik będzie imponujący.


W tym roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Głogowie Młp. upłynął pod hasłem muzyki. Na scenie Miejsko Gminnego Domu Kultury zaprezentowały się mocne i obiecujące zespoły. Muzycy z ŁUBU DUBU z Głogowa Młp. jak zwykle dali popis swoich umiejętności, SHADDAI zagrał chrześcijański rock, a THE LOUDERS rockabilly. Występy zespołów poprzedził krótki recital Kasi Drzał, która w akompaniamencie gitary Sylwii Piesiak zaśpiewała popularne przeboje. Odbył się również pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego.

Mimo mrozu na zewnątrz serca darczyńców okazały się gorące. Na terenie naszej gminy udało się zebrać kwotę ok. 21 tys. złotych, wiec wstępnie możemy mówić już o rekordzie. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy za otwartość na potrzeby innych. Liczy się każda wrzucona złotówka.

Tegoroczne granie odbywało się na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Wciąż na wielu oddziałach brakuje elementarnego wyposażenia. Łóżeczka, które stoją w szpitalach w wielu przypadkach nie spełniają norm bezpieczeństwa, potrzebne są nowe pulsoksymetry, kardiomonitory czy ciśnieniomierze. Orkiestra nie zapomina również o seniorach. To właśnie dzięki zakupom w ramach ostatnich czterech Finałów stan polskiej geriatrii znacznie się poprawił, jednak wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content