RODZINNA NIEDZIELA W BUDACH GŁOGOWSKICH

Udany niedzielny piknik w Budach Głogowskich. Wczoraj w Centrum Caritas Natura 2000 już po raz trzeci odbył się Sportowy Piknik Rodzinny połączony z półmaratonem „Biegam i Wspieram”. Zarówno biegacze jak i najmłodsi goście mogli przyjemnie i aktywnie spędzić niedzielne popołudnie. Organizatorem imprezy była Fundacja Centrum Animacji Społecznej w Cmolasie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Kolbuszowej.


Plenerowy piknik jak co roku zgromadził wielu mieszkańców gminy, szczególnie tych najmłodszych dla których organizatorzy jak zawsze przygotowali wiele atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji plac zabaw, trampolinę, dmuchane zjeżdżalnie, kolorowe bańki mydlane, kule bumper ball oraz możliwość zobaczenia Imbirka i Fryderyka – dwóch alpak przybyłych wraz z ich opiekunką, Eweliną Piskorowską. Dużą popularnością cieszyła się też ścianka wspinaczkowa, przed którą tworzyły się długie kolejki. Przez cały czas w Strefie Animacji organizowane były rozmaite zabawy dla najmłodszych. Na miejscu obejrzeć można było też wystawę prac niepełnosprawnych oraz Aktywnej Grupy Twórców, a odważniejsi mogli skorzystać z przejażdżki harleyem lub postrzelać z łuku. Przez cały czas można było również spróbować regionalnego jadła przygotowanego przez seniorki z Głogowa Małopolskiego lub sprawdzić, co do zaoferowania miała budka „CAFE MOBIL” z ZAZ-Rzeszów.

Piknikowi towarzyszyły zawody osób z niepełnosprawnością, biegi dla dzieci oraz występy zespołów artystycznych działających na terenie gminy – na scenie wystąpiła Kapela i Zespół Pieśni i Tańca „Hanka”, mażoretki „Altro”, Zespół Pieśni i Tańca „Lajkonik”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Fenomen Mini” z Wysokiej Głogowskiej oraz Szkolny Chór „Akordyka” z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich. Ciekawy pokaz dała Akademia Brazylijskiego Jiu-Jitsu Faixa Preta z Rzeszowa. Pojawili się też goście specjalni – Tomasz Krypel i Łukasz Łagożny, uczestnicy półmaratonu i pierwsi Polacy, którzy zdobyli Czomolungmę, czyli Mount Everest od strony chińskiej. Nie mogło również zabraknąć wspierającego całą imprezę Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja oraz dyrektora Caritasu Diecezji Rzeszowskiej księdza Stanisława Słowika. Uczestników przywitał także dyrektor Caritas w Budach Głogowskich ksiądz Piotr Potyrała oraz posłanka na Sejm RP Halina Szydełko. Podczas trwania pikniku odbywał się półmaraton, którego każdy uczestnik mógł liczyć na nagrodę, a zwycięzcy otrzymywali specjalne medale. Wyróżnieni zostali także Najlepsza Głogowianka i Najlepszy Głogowianin. Cała impreza odbywała się przy udziale osób niepełnosprawnych.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content