STRONGMAN „GŁOGOWSKI MOCARZ 2017”

Już po raz drugi w Głogowie Młp. zmierzyli się najsilniejsi. W niedzielne popołudnie podczas drugiego dnia obchodów Dni Głogowa Małopolskiego na terenach rekreacyjnych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Młp. odbyły się zawody STRONGMAN „GŁOGOWSKI MOCARZ 2017” o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i licznie dopingujących kibiców.


Turniej został oficjalnie rozpoczęty przez Burmistrza Pawła Baja, który oprócz przywitania wszystkich uczestników i kibiców sam spróbował swoich sił w jednej z konkurencji. Zawody w atmosferze „fair play” podgrzewał pan Marek Grzesik, dziennikarz Radia Centrum, dostarczając widzom nie mniejszych emocji niż sportowa rywalizacja.

Ty razem w zawodach wzięło udział aż 11 zawodników-amatorów, którzy zmagali się z konkurencjami: Spacer Farmera, Kłoda Drwala (45 kg), Zegar (125 kg), Przeciąganie Samochodu (2500 kg), Przerzucanie Worków (40-60 kg) oraz Opona (200 kg). Zawodnicy podeszli do turnieju z wielkim zapałem i zaangażowaniem, a sportowe zmagania odbyły się przy licznie zgromadzonej publiczności żywo kibicującej zawodnikom. Po rozegraniu 6 konkurencji w klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zdobył Grzegorz Jurek, 25 letni mieszkaniec Stykowa – broniąc tym samym tytuł GŁOGOWSKIEGO MOCARZA z 2016 roku.

Poniżej wyniki pozostałych zawodników :

 1. Grzegorz Jurek – 55 pkt.
 2. Szymon Markowski – 52 pkt.
 3. Damian Kasprzyk – 44 pkt.
 4. Arkadiusz Szmuc – 42 pkt.
 5. Jakub Niedźwiedź – 35 pkt.
 6. Krystian Pytel – 31 pkt.
 7. Karol Lis – 29 pkt.
 8. Konrad Basara – 31 pkt.
 9. Krzysztof Stachon – 16 pkt.
 10. Alan Bober – 10 pkt.
 11. Marcin Kosmacz – 5 pkt.

Zawody STRONGMAN „GŁOGOWSKI MOCARZ 2017” zostały zorganizowane w sposób profesjonalny i stały na wysokim poziomie technicznym, a nad poprawnością poszczególnych konkurencji czuwali sędziowie w składzie: sędzia główny – Damian Pawlik oraz sędziowie pomocniczy – Dariusz Piotrowski, Marcin Bajek i Krystian Szafran. Głównym organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Głogowie Młp. pod kierownictwem Pawła Ginalskiego, a głównym koordynatorem zawodów Paweł Grzywacz – Menedżer Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Młp., który czuwał nad każdym etapem przygotowania i prowadzenia turnieju. Imprezę współorganizowali: Siłownia Are You Ready Fitness Club&GYM Głogów Młp. oraz Siłownia „Wodnik GYM” w Głogowie Małopolskim. W związku z ogromnym zainteresowaniem, impreza  zostaje wpisana na stałe w kalendarz imprez sportowych, tak więc już teraz zapraszamy w przyszłym roku wszystkich amatorów siły!

Sponsorami imprezy byli: „Twoje Suplementy” – Sklep z suplementami diety, Burmistrz Głogowa Małopolskiego pan Paweł Baj, „IGAR” Centrum Budowlane Zabajka, firma „FUDALI” – producent drzwi, altan i domów z drewna, firma „STENA RECYCLING” – gospodarka odpadami przemysłowymi, firma „ARKAN” Wojciech Ząbczyk, Cukiernia-Piekarnia Radosław Rak, Zaczernie.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content