ULTRAMARATON PODKARPACKI W GŁOGOWSKIM BORZE

W ubiegłą sobotę – 8 maja, po raz pierwszy w naszej gminie odbyła się znana w całym regionie i poza nim impreza sportowa – Ultramaraton Podkarpacki 2021. Pogoda dopisała, a piękno rezerwatu Bór, w którym wytyczona była trasa biegów zrobiło na gościach duże wrażenie. Wśród blisko 100 uczestników, znaleźli się również reprezentanci naszej gminy, w tym członkowie sekcji sportowych Głogovii – Monika Rękosiewicz Tokarz oraz Piotr Przywara.


Zgodnie z planem, punktem startowym dla wszystkich biegów był stadion Klubu Sportowego Orzeł w Wysokiej Głogowskiej. Trasę stanowiła pętla o długości 17 km. Uczestnicy, w zależności od wyboru – mieli do pokonania trasy o długości 34 km, 51 km, 68 km oraz 102 km. Jak prezentują się wyniki?

W kategorii Open, na dystansie 34 km najszybszy okazał się Robert Pasieczny. W tej samej kategorii, na dystansie 51 km, pierwszy na metę dobiegł Paweł Hanulak. Na tym dystansie pobiegł także reprezentant naszej gminy – Piotr Przywara, który zajął wysoką 6 pozycję. Dystans 68 km najszybciej pokonał Maciej Kędzior. Z kolei trasę najdłuższego biegu – 102 km, w najkrótszym czasie pokonał Janusz Gawron.

Wśród kobiet, na dystansie 34 km najszybsza okazała się Agnieszka Bodzioch. W tej kategorii wystartowała także przedstawicielka naszej gminy – Monika Rękosiewicz Tokarz, która uplasowała się na wysokiej – 5 pozycji. Trasę 51 km w najkrótszym czasie pokonała Aneta Szwajka. Z kolei najszybszą kobietą na najdłuższym dystansie – 102 km okazała się Adrianna Czyrzowska. W kategorii 68 km nie wystartowała żadna kobieta.

Mamy nadzieję, że to nie ostatni raz, kiedy tak ważne wydarzenia sportowe odbywają się na terenie naszej gminy. Piękne tereny Rezerwatu Bór są do tego idealnym miejscem.

Fot. UltraLovers

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content