W BUDACH GŁOGOWSKICH RUSZA PROGRAM „CYFROWY UCZEŃ”

Zespół Szkół w Budach Głogowskich został beneficjentem ogólnopolskiej akcji ,,Cyfrowy Uczeń”, realizowanej wspólnie przez Amazon i Związek Cyfrowa Polska.


Celem akcji jest podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów w polskich szkołach oraz wyrównywanie ich szans edukacyjnych. W związku z powyższym, szkoła otrzymała nieodpłatnie 35 czytników Amazon Kindle, które będą wykorzystywane podczas zajęć edukacyjnych, a także będą służyć do czytania cyfrowych tekstów m. in. lektur szkolnych.

W środę 6 marca, w szkolnej bibliotece odbyła się inauguracja wydarzenia, w której wziął udział burmistrz Głogowa Małopolskiego, Paweł Baj. Wtedy też, uczniowie po raz pierwszy otrzymali czytniki e-booków.

– Umiejętności cyfrowe to warunek sprawnego poruszania się we współczesnym świecie. Dlatego też cieszymy się, że otrzymaliśmy nowoczesne urządzenia cyfrowe, które pozwolą naszym uczniom na zdobycie umiejętności cyfrowych, aby przygotować ich w przyszłości na podjęcie realnych wyzwań zawodowych – poinformowała dyrektor szkoły, Justyna Golema.

Czytniki to nie tylko elektroniczne urządzenia do czytania, ale również platforma umożliwiająca dostęp do szerokiego zakresu treści edukacyjnych. Uczniowie będą mogli korzystać z elektronicznych podręczników, e-booków literackich oraz innych materiałów edukacyjnych dostępnych w formie cyfrowej. To inicjatywa, która ma na celu uczynienie edukacji bardziej dostępną i zrównoważoną. Organizatorzy akcji są przekonani, że inwestycja w rozwój edukacyjny przyniesie owoce w przyszłości, przyczyniając się do równego dostępu do nowoczesnych technologii wśród uczniów z różnych środowisk społeczno-ekonomicznych.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content