XVI JESIENNA GIEŁDA OGRODNICZA

Już w najbliższy weekend, 2 i 3 października, w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbędą się Jesienne Targi Innowacji połączone z XVI Jesienną Giełdą Ogrodniczą. Jest to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce.

Na gości czekają m.in.: V Ogólnopolska Wystawa Królików, II Ogólnopolska Wystawa Królików Młodych, wystawa psów myśliwskich, stoiska z żywnością ekologiczną, kiermasz miodów i innych produktów pszczelarskich oraz liczne występy muzyczne. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych.

W bogatym programie imprezy każdy zainteresowany rolnictwem znajdzie coś dla siebie. Odbędzie się m. in. Krajowy Pokaz Alpak, wystawa królików i drobnego inwentarza, owoców i warzyw, materiału szkółkarskiego, nasion i kwiatów, a także krzewów winorośli. Odbędzie się również prezentacja nowoczesnych rozwiązań w chowie królików. Podczas targów zaprezentują się także firmy i instytucje działające w rolnictwie i przemyśle owocowo-warzywnym oraz stowarzyszenia winiarskie z całego Podkarpacia. Wśród licznych atrakcji znajdą się również: mistrzowski pokaz cięcia drewna przez drwali, degustacja potraw z żurawiną, pokaz tłoczenia soków z jesiennych owoców i warzyw oraz pokaz Carvingu.

Przewidziano również część kulturalną – w sobotę o godzinie 14:00 wystąpi zespół Kordian. Natomiast w niedzielę, o godzinie 15:00 wystąpi gwiazda tegorocznych targów – zespół Piękni i Młodzi.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na plakatach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Grzegorz Puda, Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej – Stanisław Bartman oraz Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach – Dorota Konopacka.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content