ZIMOWY NOCNY BÓR 16/22 KM

W dniu 4 lutego br. o godz. 19.00 Głogowski las zabłysnął światełkami ponad stu czołówek. Stowarzyszenie Ultra Run, organizator majowego Ultramaratonu Podkarpackiego – biegu, którego najdłuższy dystans (115 km) obiega cały Rzeszów – zorganizował pierwszą wycieczkę biegową w warunkach nocnych. Lista 120 uczestników wypełniła się błyskawicznie po ogłoszeniu zapisów.


Start odbył się przy wejściu do rezerwatu „Bór”, rezerwatu przyrody, będącego pozostałością Puszczy Sandomierskiej. Miejsce klimatyczne – pełne wielu rzadkich i chronionych gatunków roślin, gdzie warto wybrać się na spacer i trening. W nocy mijaliśmy również miejsca, na których swoje tragiczne piętno odcisnęła II wojna światowa – mogiły pięciu tysięcy polskich Żydów zamordowanych po likwidacji getta w Rzeszowie i Głogowie Małopolskim.

Trasa wycieczka przygotowana została w dwóch wariantach: 16 km i 22 km, z punktem decyzji na 11 kilometrze wycieczki, gdzie zlokalizowany był również Punkt Żywieniowy Wysoka Głogowska z gorącą herbatą i suchym prowiantem. Po wieczornym bieganiu spotkaliśmy się w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp., gdzie przy gorącym żurku podsumowaliśmy bardzo udane biegowe spotkanie, podziękowaliśmy naszym partnerom, sponsorom i zarządcom terenów, za pomoc i zaangażowanie przy Zimowym Nocnym Borze. Na koniec odbyło się losowanie niespodzianek ufundowanych przez Ultramaraton Podkarpacki i Burmistrza Głogowa Młp. Pana Pawła Baja.

To już koniec? Nie, ponieważ dla nas – organizatorów – Stowarzyszenia Ultra Run to źródło radości, że udaje się nam tworzyć atmosferę spotkań, aktywizować i zachęcać do zdrowego stylu życia. Już pracujemy intensywnie nad projektem wyjątkowej wiosennej wycieczki biegowej, która w swojej idei i założeniu ma być ostatnim sprawdzianem formy przed Ultramaratonem Podkarpackim.

Organizatorzy

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content