JASEŁKA ŚRODOWISKOWE W ZS W BUDACH GŁOGOWSKICH

15 stycznia sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Budach Głogowskich wypełniła się po brzegi. Uczniowie w obecności licznie przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i mieszkańców, przedstawili wzruszający, przepełniony zadumą wspaniały spektakl i zafundowali sporą dawkę emocji.


Inauguracji tego wydarzenia dokonała pani dyrektor Justyna Golema, witając wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich: ks. Proboszcza Pawła Zimnego, ks. Piotra Potyrałę dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, panią Renatę Czach długoletniego dyrektora ZS w Budach Głogowskich, panią Barbarę Madej wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Głogowie Małopolskim, panią Edytę Bajek kierownika Dziennego Domu „Senior – WIGOR”, panią Wioletę Dworak dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Budach Głogowskich, pana Roberta Borkowskiego dyrektora Miejsko Gminnej Biblioteki w Głogowie Małopolskim, Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców, absolwentów, mieszkańców Bud Głogowskich oraz aktorów tego wspaniałego spektaklu.
Tegoroczne widowisko artystyczne składało się z ośmiu aktów, które w całości wyreżyserowała i koordynowała pani Barbara Węglarz. W spektaklu wystąpiło łącznie 53 aktorów z klas 0 – VIII. Muzycznego wsparcia udzieliło przedszkole, uczniowie klasy I – IV, a wspaniała dekoracja, którą wykonała pani Małgorzata Wachek i pani Agnieszka Sarama przeniosła nas w odległe czasy narodzin Chrystusa. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby, które miały miejsce również w czasie wolnym od nauki szkolnej po kilka godzin – opłaciło się. Udało się połączyć talent, zapał i entuzjazm tych najmłodszych i najstarszych, co jest cennym doświadczeniem zwłaszcza dla dzieci. Tak jak w rodzinie każdy ma swoje miejsce i jest ważny, tak i w naszej szkole każde dziecko niezależnie od wieku wnosi do szkolnej rodziny to, co ma najcenniejszego i pragnie się tym dzielić z innymi. W ten sposób jednocześnie stworzyła się dla nich szansa rozwijania swoich talentów i zainteresowań, nawiązywania relacji z innymi, ofiarowania innym siebie samych, swego czasu i radości. I za każdym razem jest to niesamowicie piękna przygoda. Praca z młodymi aktorami, inspirowanie ich i wyciąganie talentów scenicznych, nawet z tych którzy na początku sami w siebie nie wierzą, jest ciężką pracą, ale dającą wiele satysfakcji.
Świetne teksty, ciekawa choreografia, pełna emocji i piękna gra naszych uczniów, którzy mieli do opanowania całkiem spore kwestie, sprawiły, że publiczność oglądała poszczególne akty jasełek z wielkim zainteresowaniem. Młodzi aktorzy dostarczyli widzom wielu pięknych i radosnych przeżyć, za co w zamian otrzymali gromkie brawa. Roześmiane twarze dzieci, wielkie przyjęcie i entuzjazm widowni po raz kolejny potwierdziły zasadność organizowania tego typu spektakli.
W przygotowanie Jasełek aktywnie włączyli się rodzice. To dzięki ich staraniom dzieci miały piękne stroje przygotowane specjalnie na tę okazję oraz potrzebne rekwizyty, za co oczywiście serdecznie dziękujemy. Panu leśniczemu Andrzejowi Drausowi dziękujemy za ofiarowanie i dostarczenie żywych choinek, które były elementem dekoracji jasełkowej.

Barbara Węglarz

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content