SENIORZY Z GŁOGOWA PODZIELILI SIĘ OPŁATKIEM

Styczeń to czas wspólnego łamania się opłatkiem i składania noworocznych życzeń. W niedzielne popołudnie członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Głogowa Młp. spotkali się na corocznym spotkaniu opłatkowym w Miejsko Gminnym Domu Kultury. W spotkaniu udział wzięli liczni goście, przyjaciele i sponsorzy wspierający związek. Świąteczny nastrój towarzyszył wszystkim, którzy tego wieczoru połamali się opłatkiem.


Po krótkim przywitaniu gości przez Przewodniczącą Związku Panią Kazimierę Regułę ks. Krzysztof Czaja pobłogosławił opłatki, a wszyscy trzymając się za ręce wspólnie zaśpiewali kolędę. Następnie seniorzy i goście podzielili się opłatkiem, nie szczędząc sobie ciepłych słów i życzeń jeszcze wielu długich lat życia w zdrowiu i radości. Przemówienie z tej okazji wygłosił Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, który podziękował za zaproszenie i pogratulował seniorom kultywowania tak pięknej tradycji spotykania się przy wspólnym stole w tak dużym gronie. Ciepłe słowa skierowali również Zastępca Burmistrza Głogowa Młp. Jerzy Komaniecki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Głogowie Młp. oraz Dyrektor MGDK w Głogowie Młp. Dariusz Lewandowski-Socha, którzy korzystając z okazji złożyli seniorom życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie zabrakło również części artystycznej, którą przygotowały zaprzyjaźnione Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Miłocinie oraz grupa teatru niespodziewanego „Antynuda”, czyli głogowskie seniorki.

Spotkania opłatkowo-noworoczne to wyjątkowy czas, by zatrzymać się na chwilę i w jednej wspólnocie zasiąść przy wspólnym posiłku, rozmawiając i dzieląc się swoimi radościami i troskami.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content